Sodai sodeliaiKviečiame į edukacinių užsiėmimo ciklo "Iš liaudies tradicijų" edukaciją "Sodai, sodeliai..."
Sausio 31 d. 18.00 val. Rūdiškių kultūros centre.


Praėjus pusiaužiemiui, kai barsukas išlenda pažiūrėti savo šešėlio, gaminsime šiaudinius reketukus, ir paukštelius, kuriais galima papuošti namų kerteles. Taip pat sužinosite pusiaužiemio tradicijas, šiaudinių sodų istoriją, kokiomis progomis jie daromi ir kodėl.


Į edukaciją Jums tereikia atsinešti didelę adatą.


EDUKACIJA NEMOKAMA, TAČIAU REGISTRACIJA BŪTINA

Tel.: +370 679 29369 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pusiaužiemis (Kirmėlinė, Kirmių diena, Krikštai, Kumeliuko krikštynos, Viduržiemis) – kalendoriaus taškas, reiškiantis virsmą į naują būseną.

Šiaudiniai sodai – viena įspūdingiausių lietuvių paprotinės dekoratyvinės dailės rūšių, gyvybingų iki šių dienų. Tai tūriniai griežtai geometrinės formos šiaudų dirbiniai. Lietuvoje vyrauja keturšlaitės piramidės silueto ir iš jos kilusių sudėtingesnės struktūros sodai.


Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.


Rūdiškių kultūros centro informacija