ManoKadrasLogo big

Kovo mėnesį jaunimui filmo kūrimo paslaptis atskleis Lietuvos kino profesionalai

Kovo mėnesį edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės ,,Mano kadras” skelbia penkių susitikimų ciklą su tarptautiniu bei nacionaliniu lygiu pripažintais Lietuvos kino profesionalais, savo srities specialistais. Prieš mėnesį prasidėjusiuose dirbtuvėse dalyvaujantis 13 - 22 metų jaunimas susitiks su operatore Kristina Sereikaite, režisiere Egle Vertelyte, prodiusere Jurga Gluskiniene, garso režisieriumi Vyčiu Puronu, montažo režisieriumi Danieliumi Kokanauskiu.

Kovo 12 dieną  Lentvario kultūros rūmuose lankysis Kristina Sereikaitė - žinoma fotomenininkė ir operatorė, pelniusi pagrindinį prizą už kinematografiją Krokuvos kino festivalyje, specialųjį prizą už geriausią kinematografinį darbą Sole Luna Doc festivalyje, net du kartus apdovanota už geriausią operatoriaus darbą tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Rossia“ -  ir mokins jaunimą operatoriaus darbo paslapčių. Kovo 14 dieną Elektrėnų jaunimo centre svečiuosis režisierė Eglė Vertelytė, kurios debiutinis ilgo metro filmas ,,Stebuklas” praėjusiais metais iškovojo keturias Lietuvos kino apdovanojimų ,,Sidabrinė gervė” statulėles. Režisierė analizuos jaunimo sukurtus scenarijus bei atskleis kelias scenarijaus rašymo subtilybes. Kovo 15 dieną Trakų kultūros rūmuose jaunimas susitiks su prodiusere Jurga Gluskiniene, daugiau nei 15 metų dirbančią kino srityje. Keli Jurgos Gluskinienės prodiusuoti filmai - ,,Balkonas”, ,,Pokalbiai rimtomis temomis” (rež. Giedrė Beinoriūtė), ,,Stebuklų laukas” (rež. Mindaugas Survila), ,,Dzūkijos jautis” , ,,Šaltos ausys” (rež. Linas Mikuta) -  yra pelnę tarptautinių kino festivalių apdovanojimus ir tapę Lietuvos kino apdovanojimų ,,Sidabrinė gervė” laureatais.  Kovo 18 dieną garso režisierius Vytis Puronas, kuris dirbo prie tokių filmų kaip ,,Zero 3” (rež. Emilis Vėlyvis), ,,Aurora” (rež. Kristina Buožytė), susitiks su Varėnos jaunimu ir papasakos apie filmo garso takelio gamybos subtilybes. Kovo 27 dieną Rūdiškių kultūros centre susitikimų ciklą užbaigs tarptautinį pripažinimą pelnęs ir su žinomais kino režisieriais - Sergejumi Loznitsa, Šarūnu Bartu, Giedre Žickyte, Audriumi Stoniu, Mindaugu Survila  - dirbantis montažo režisierius Danielius Kokanauskis. Jo montuoti filmai yra dalyvavę tarptautinių kino festivalių - Kanų, Venecijos, Kairo ir kitų - pagrindinėse konkursinėse programose. Montažo režisierius Danielius Kokanauskis atskleis kino montažo paslaptis ir išmokins pagrindinių montažo taisyklių.

Rūdiškių, Lentvario, Elektrėnų, Trakų, Onuškio ir Varėnos jaunimas, dalyvaujantis dirbtuvėse,  ne tik sužinos kino kūrimo paslaptis, bet ir pritaikys jas savo kuriamuose filmuose, kurių premjera numatoma gegužės mėnesio pabaigoje, o geriausi tris filmai bus apdovanoti prizais. Tokią galimybę regiono jaunimui suteikia vasario pradžioje prasidėjusios nemokamos edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės ,,Mano kadras”, kurias organizuoja Rūdiškių kultūros centras bei režisierius Antanas Gluskinas.

Dirbtuves finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė ir asociacija LATGA; įgyvendinti padeda partneriai: Trakų kultūros rūmai, Lentvario kultūros rūmai, Elektrėnų kultūros centras, Varėnos kultūros centras; dirbtuvių informaciniai rėmėjai: ,,Elektrėnų žinios”.


K. Sereikaitė foto Marius MorkevičiusFB

Operatorė Kristina Sereikaitė, nuotraukos autorius - Marius Morkevičius

EgleVertelyte01 Aut.MatasAstrauskas copyrith In Script

Režisierė Eglė Vertelytė (per vidurį), nuotraukos autorius - Matas Astrauskas, © In Script

JurgaGluskiniene author Modestas Endriuška

Prodiuserė Jurga Gluskinienė, nuotraukos autorius - Modestas Endriuška

Puronas02 asmeninio archyvo nuotrauka

Garso režisierius Vytis Puronas, asmeninio archyvo nuotrauka

DanieliusKokanauskis02 nuotr aut Giedrius Tamoševičius

Montažo režisierius Danielius Kokanauskis, nuotraukos autorius - Giedrius Tamoševičius

ManoKadrasLogo big

Vasario mėnesį prasideda edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės "Mano kadras”

Šią savaitę prasidėjo nemokamos edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės ,,Mano kadras”, kurias organizuoja Rūdiškių kultūros centras. Dirbtuvėse dalyvauja Rūdiškių, Varėnos, Lentvario, Onuškio, Elektrėnų ir Trakų jaunimas nuo 14 iki 22 metų. Dirbtuvių užsiėmimai skirtinguose miestuose ir miesteliuose vyks vieną kartą per savaitę. Užsiėmimus ves dirbtuvių idėjos autorius Antanas Gluskinas, ilgametę kino edukacinių dirbtuvių vadovo patirtį turintis režisierius, šiuo metu gyvenantis Trakų rajone ir norintis pasidalinti savo sukaupta patirtimi su regiono jaunimu.

"Dirbtuvės padės skatinti jaunimo kūrybišką bendradarbiavimą.  Kadangi, gyvename vaizdo kultūros laikais, todėl pasirinkta meno sritis - kinas -  puikiai tinkanti priemonė kritiškai ir kartu savarankiškai vertinti aplinką, kasdienybę ir aktualijas Lietuvoje ir pasaulyje. Dirbtuvės padėtų gerinti be tarpiško bendravimo, komunikacinius ir kartu meninius įgūdžius, sudarytų sąlygas išbandyti naujus kūrybos kelius.” - teigia dirbtuvių vadovas Antanas Gluskinas.

Dirbtuvių metu vyks ne tik filmų analizavimas bei kūrimas, bet susitikimai su pripažintais Lietuvos kino profesionalais. Jaunimas susitiks su scenarijų autore ir režisiere Egle Vertelyte, montažo režisieriumi Danieliumi Kokanauskiu, prodiusere Jurga Gluskiniene, operatore Kristina Sereikaite. Visi svečiai, susitiksiantys su jaunimu, yra didžiulę patirtį turintys kino profesionalai, dirbantis tiek su Lietuvos kino kūrėjais, tiek su užsienio, apdovanoti Lietuvos kino apdovanojimais ,,Sidabrinė gervė” bei daugelių kitų tarptautinių kino festivalių prizais.

Dirbtuvių metu sukurti trumpo metro vaidybiniai filmai gegužės mėnesio pabaigoje bus viešai pristatyti kiekvieno projekte dalyvaujančio miesto ir miestelio gyventojams mini kino festivalyje. Po filmų peržiūrų, dirbtuvių organizatorius Rūdiškių kultūros centras, padedamas kino profesionalų komisijos, apdovanos tris geriausius filmus. Savo vieną favoritą išrinks ir žiūrovai.

Kryptingai ir nuosekliai organizuojamos dirbtuvės truks keturis mėnesius bei supažindins jaunimą su filmo kūrimo užkulisiais, padės suprasti kino kalbą, išmokys “skaityti” kino kadrų citatas ir potekstes, padės suvokti žanrų ir stilių skirtumus bei panašumus, išmokins interpretuoti kino dramaturgiją.

Dirbtuvių eigą bei veiklą galima bus stebėti Rūdiškių kultūros centro internetiniame puslapyje - www.rudiskiukc.lt  - ir Facebook paskyroje.

Dalyvavimas dirbtuvėse regiono jaunimui yra nemokamas. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė ir asociacija Latga, o įgyvendinti padeda partneriai: Trakų kultūros rūmai, Lentvario kultūros rūmai, Elektrėnų kultūros centras, Varėnos kultūros centras.

P.S. Jei yra norinčių prisijungti prie dirbtuvių, rašykite el. laišką elektroniniu paštu - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..  Visą vasarį dar lauksime norinčių prisidėti prie jau esamų dalyvių, vėliau prisijungti galimybės nebebus.


ManoKadrasLogo big

Mano kadras skelbimas


Jei tau patinka filmai, jei Tau patinka filmuoti, jei reikia, jei reikia,
turi puikią progą sudaužyti unikalią formą. Tau tereikia išsirinkti miestą ar miestą, kuris yra arčiau tavęs ir prisijungti prie 30-osios. Viskas vyks vieną kartą per savaitę, 3-4 dienas, po pamokų, apie nuo 14 ar 15 valandos. Jei tau sunku atvažiuoti, ieškosime būdų kaip Tau Pagal atvykti. Dirbtuvių metu turi būti atsižvelgta į konkurso kainą ir pateikiamas viešas priėmimas. Trys geriausi filmai autobusas apdovanoti prizais.  Antanas Gustkinas, kuriamieji kviestiniai ir kino profesionalai: operatorė Kristina Sereikaitė, scenarijų autorė Eglė Vertelytė, montažo režisierius Danielius Kokanauskis, prodiuserė Jurga Gluskinienė. Sužinosi ne tik kaip stiprieji filmai, operatoriai, scenarijaus autorius. Jei Tau 14 - 22 metai, registruokis iki 2019-02-07 ir dalyvauk unikaliame kino projekt. Dalyvavimas NEMOKAMAS. Atsiras į priekį, ieškosime būdų kaip Tave atsivežti. Neįvykdoma, papasakok savo vardu, kaimynui, giminaičiui apie dirbtuves. Registracija vyksta: Dalyvavimas NEMOKAMAS. Atsiras į priekį, ieškosime būdų kaip Tave atsivežti.Neįvykdoma, papasakok savo vardu, kaimynui, giminaičiui apie dirbtuves. Registracija vyksta: Dalyvavimas NEMOKAMAS. Atsiras į priekį, ieškosime būdų kaip Tave atsivežti. Neįvykdoma, papasakok savo vardu, kaimynui, giminaičiui apie dirbtuves. Registracija vyksta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

-

Projekto idėjos autorius ir vadovas: Antanas Gluskinas

Projekto vadyba: Joana Giedraitytė

Projekto organizatorius: Rūdiškių kultūros centras 

Projekto partneriai: Elektrėnų kultūros centras, Lentvario kultūros rūmai, Trakų kultūros rūmai, Varėnos kultūros centras

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, Asociacija LATGA