Meniu Uždaryti

Rūdiškių  kultūros centro lenkų dainos ansamblis „Rudziszczanie“ – veiklos tikslas – saugoti savąją kultūrą, Vilniaus krašto regioninę tapatybę, puoselėti, propaguoti ir reprezentuoti vietos liaudies bei tautines tradicijas. Kolektyvo vadovė – Marija Jankovskaja.
Ansamblis susikūrė 1988 m., dalyviai – įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės. Veikloje dalyvauja 14 liaudies meną puoselėjančių ir jam prijaučiančių narių nuo 17 iki 84 metų.
2023 metais ansamblis „Rudziszczanie“ švenčia veiklos 35-ąjį  jubiliejų. Per gyvavimo metus ansamblio veikloje yra daugiau nei 70 koncertų ir ne tik Lietuvoje – ansamblis ne vieną kartą sėkmingai koncertavo Lenkijoje.
Kasmetinės, tradicinės rajoninės šventės tokios kaip „Derliaus šventė”, festivalis „Skambėk, lenkų daina!”, Trakų miesto šventė neapsieina be ansamblio ir jo atliekamų dainų. Nuo pirmųjų ansamblio veiklos dienų,  tikslas buvo saugoti ir puoselėti lenkų kultūros tradicijas, jas perduoti ateinančioms kartoms ir atskleisti šios kultūros vertybes.
2022 metais atnaujinti koncertiniai rūbai. Sėkmingai su koncertinėmis programomis vykome į Palukny organizuotą Joninių šventę ir Trakų socialinius namus „Adere Care“. Šiltus jausmus paliko paruošta ir atlikta ansamblio programa „Muzikinė kavinė“.
Ansamblio repertuarą sudaro lenkų liaudies bei Vilniaus krašto dainos, religinės bei patriotinės dainos. Kuriamos koncertinės programos, kurios atnaujinamos ir papildomos vis naujomis dainomis.

Skip to content