Meniu Uždaryti

 

Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Griciukas“ dirba kaip studija, kaip etnokultūros mokykla. Vaikams išdėstoma tradicinės kultūros esmė, kalendorinių švenčių reikšmės, dainų semantika ir tokių užsiėmimų dėka daugeliui formuojasi tautinė savimonė, kaupiasi patirtis.
Rūdiškių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Griciukas“, puoselėja autentišką Dzūkijos krašto muziką , dainas bei šokius, taip pat pažindinasi su kitų Lietuvos etnoregionų specifika.

Kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliui, vadovauja išaugusi iš vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Oželis“ (Zarasai), po to perėjusi į Vilniaus universiteto folkloro ansamblį „Ratilio“, Rūdiškių kultūros centro specialistė Augustė Gaidytė-Palaitienė.
Ansamblio dalyviai nuo 5 iki 18 metų ir su visais jais vadovė randa bendrystę.
Kiekvienam vaikui pagal gebėjimus ieškome įdomaus kelio kartais į tolimą, bet paslaptingą ir visavertį liaudies dainos, tautosakos pasaulį. Norintys čia mokosi groti kanklėmis (kas visiškai nebūdinga Dzūkijos regionui), dambreliu. Mokysimės griežti smuiku ar armonika, bosinti tradicine basetle, lumzdžiuoti ar groti kitais liaudies instrumentais.
Taip pat keliausime, lauskime svečių, susitiksime su naujais draugais!!!

 

Vadovė Augustė Gaidytė-Palaitienė
+370 679 29369
auguste.gaidyte@rudiskiukc.lt

Skip to content