Meniu Uždaryti

Teatrinio judėjimo tradicijos Trakų rajone nėra senos. Jos tesiekia tik tris dešimtmečius. Atskiri bandymai sukurti teatrinio žanro židinius buvo ir anksčiau, bet tik nuo 1991 metų, kartu su Atgimimu, šis žanras įsitvirtino rajono kultūros terpėje. Šiandien be Trakų Karališkojo teatro (Trakų kultūros ir meno centras), kuris buvo pradininkas šito vyksmo, teatriniai kolektyvai veikia Dusmenyse, Rūdiškėse (Bajorų teatras ir Vaikų ir jaunimo teatro studija), Lentvaryje, Vievyje, Bijūnuose. Pirmiausia šis judėjimas sietinas su kultūros  švietimu, jaunimo ir suaugusių meniniu ugdymu, užimtumo organizavimu, saviraiškos įtvirtinimu.

Aktyviu veikimu siekiame prisidėti prie meniniu požiūriu išprususios asmenybės ugdymo, skatinti aktyvią ir atsakingą bei kūrybišką jaunąją kartą, stiprinti skirtingų visuomenės kartų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, auginti teatrinio žanro mylėtojus, puoselėti teatrinio meno mėgėjų saviraiškos galias.

Pastaraisiais metais į sceną ateina nauji žmonės, kurie nori dalyvauti šioje veikloje, bet stokoja įgūdžių įvaldant teatrinius saviraiškos instrumentus. Teatro ir meno pasaulio profesionalų praktiniai mokymai, pasidalinimas patirtimi ir žiniomis neabejotinai daro įtaką teatrinio žanro meninio lygmens augimui bei jo populiarinimui. Supažindinimas su naujomis inovatyviomis formomis, naujomis teatrinio meno kryptimis plečia akiratį ne tik kolektyvų vadovams ir mėgėjų teatrų aktoriams, bet ir pedagogams, nevyriausybinių organizacijų atstovams, visiems, kurie kasdieninėje veikloje tiesiogiai bendrauja su įvairaus amžiaus žmonėmis ir šis bendravimas reikalauja kūrybiškumo.

Pagrindinė projekto „Saviraiškos laboratorija: „Išdrįsk būti čia ir dabar“ veikla – 4 kūrybinės dirbtuvės, kurios bus surengtos 2023 m. spalio mėnesį Rūdiškių kultūros centre.

Viename užsiėmime gali dalyvauti iki 20 dalyvių. Viena saviraiškos laboratorijų diena – 6 akademinės valandos, kurių metu dirba vienas lektorius. Visa diena skiriama vienai temai. Dirbtuvių vadovai supažindins su tema, pagrindiniais principais ir pavyzdžiais. Forma – teorija, diskusijos, praktiniai pratimai (pritaikant amžiui ir gebėjimams), bendrystė prie pietų stalo, kavos puodelio, bendradarbiavimas ir draugystė. Dalyviai gali dalyvauti pasirinktinai pagal temas.

Aktualų temų pristatymą garantuoja savo srities profesionalai:

Aktorius, režisierius, scenos judesio specialistas doc. Linas Zubė, stažavęsis Norvegijoje, spalio 14 d. (šeštadienį) nuo 10.00 iki 17.00 surengs aktyvų praktinį seminarą „Sceninės kautynės. Saugumas ir realumo iliuzija“ .

Profesionalus teatro kūrėjas (režisierius, dramaturgas, teatro ir kino aktorius) teatro laboratorijos „Atviras ratas“ vienas iš įkūrėjų, Keistuolių teatro narys Justas Tertelis, spalio 15 d. (sekmadienį) nuo 10.00 iki 17.00  pakvies į nuotaikingas praktines kūrybines dirbtuves su šiek tiek teorijos „Kūrybinis raštingumas: tai, ką kiekvienas turėtų žinoti apie savo kūrybingumą!!!“

Balso lavinimo, retorikos specialistė dr. Danutė Vaigauskaitė spalio 28 d. (šeštadienį) nuo 10.00 iki 17.00  pristatys praktinę dieną tema „Aiškus, suprantamas, paveikus kalbėjimas“.

Kultūrinės veiklos vadybininkė, edukatorė, seminarų ir mokymų lektorė, renginių (edukacijų) rengimo ir vykdymo trenerė, teatro „Lino lėlės“ direktorė, vadybininkė, režisierė, projektų vadovė Vida Narveišytė spalio 29 d.  (sekmadienį) nuo 10.00 iki 17.00  surengs teorinį ir praktinį seminarą pasakos siužeto dekonstrukcija pasitelkiant proceso dramos metodą „Paprastas pasakos stebuklas: reikšmė, prasmė, aktualumas“ .

Todėl, kolektyvo vadove, kultūros atstove, mėgėjų teatrų aktoriau, mokytojau, nevyriausybinių organizacijų nary, kiekvienas, kuris kasdieninėje veikloje tiesiogiai bendrauji su įvairaus amžiaus žmonėmis  – ši „Saviraiškos laboratorija: Išdrįsk būti čia ir dabar“ tikrai TAU!

Registruokis jau dabar!

Projekto organizatorius: Rūdiškių kultūros centras

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė.

Rėmėjai: MB „Picų lobynas“ , „Valley  house“.

Partneriai : Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Vievio kultūros centras, Trakų kultūros ir meno centras, Lentvario kultūros centras, Trakų r. Rūdiškių muzikos mokykla, Trakų r. Rūdiškių gimnazija, Onuškio Donato Malinausko progimnazija, Grendavės bendruomenė „Žiburys“, Visuomeninė organizacija „Onuškio bendruomenė“, Dusmenų bendruomenė „Dusmena“, Bijūnų bendruomenė.

Iki pasimatymo saviraiškos laboratorijoje Rūdiškių kultūros centre!

Rūdiškių kultūros centro informacija

Skip to content