Meniu Uždaryti

EDUKACIJŲ CIKLAS „Iš liaudies tradicijų…“, edukacija „ČIUŽELA, VEŽELA“

Nors žiemos nelabai ir būta, bet artėjant žiemos varymo šventei – Užgavėnėms reikia stipriai pasiruošti – prikept blynų, pridaryt mėsiškų ir riebių patiekalų, o svarbiausia apsirėdyti taip, kad žiema jau ir nedrįstų mūsų kiemuose pasirodyti.
Jei neturit kaukės žiemos gąsdinimui – nebėda!!!
Kviečiame į edukacinių užsiėmimo ciklo „Iš liaudies tradicijų“ edukaciją „ČIUŽELA, VEŽELA“ (Užgavėnių kaukių gamyba).
Laukiame Jūsų Vasario 12 ir 19 dienomis, 18.00 val. Rūdiškių kultūros centre, kur kiekvienas galėsite pasidaryti kaukę!!!
Taip pat sužinosite Užgavėnių etnoregionuose tradicijas!
Į edukaciją Jums tereikia atsinešti 3l stiklainį (tuščią) ir 1mx1m marlės (jei turite).

🔴🔴🔴EDUKACIJA NEMOKAMA, BET JEI NORITE PRISIDĖTI PRIE EDUKACIJŲ – RENGINIO METU VEIKS AUKŲ DĖŽUTĖ „EDUKUOKIS“.
REGISTRACIJA BŪTINA
Tel.: +370 679 29369 arba el. paštu auguste.gaidyte@rudiskiukc.lt🔴🔴🔴

Per Užgavėnes tradiciškai dirbami tik lengvi darbai, gaminamas maistas bei sočiai valgoma, pramogaujama. Liaudyje sakoma, jeigu sunkiai per Užgavėnes dirbsi, tai „per visus metus nebus poilsio, nepabaigsi darbų”.
Žmonės ruošdavosi Užgavėnėms: rūpinosi kostiumais bei kaukėmis, iki šventės skubėdavo pabaigti sunkesnius ūkio darbus, išsikulti javus – sakydavo, jeigu patingėsi, pelės sukapos. Ypač daug nelaimių galinčios prisišaukti verpiančios moterys: kirmys mėsa, rūdimis apsitrauks linai, siūlai ir drobulės ir t. t. Užgavėnių dienai atėjus priešpiet gamino valgius, taisėsi drabužius, o popiet jau ir pati šventė bei linksmybės prasidėdavo. Anksčiau kai kuriuos net iš darbo anksčiau išleisdavo. Būta ir manančių, kad per Užgavėnes valgyti reikia 9 patiekalus.

Rūdiškių kultūros centro informacija 

Skip to content