Meniu Uždaryti

Edukacinių užsiėmimo ciklo „Iš liaudies tradicijų“ Užgavėnių kaukių edukacija „ČIUŽELA, VEŽELA“

Žiema šiemet gerokai įsisiautėjo – pusnys iki kelių 😮 Bet žiemos varymo šventė taip pat ne už kalnų! Užgavėnių šventė sutampa su Lietuvos valstybės atkūrimo švente, tai nepamirškite visą dieną Lietuviškai švęsti! O artėjant žiemos varymo šventei – Užgavėnėms reikia stipriai pasiruošti – prikept blynų, pridaryt mėsiškų ir riebių patiekalų, o svarbiausia apsirėdyti taip, kad žiema jau ir nedrįstų mūsų kiemuose pasirodyti.
Jei neturit kaukės žiemos gąsdinimui – nebėda!!!
Kviečiame į edukacinių užsiėmimo ciklo „Iš liaudies tradicijų“ edukaciją „ČIUŽELA, VEŽELA“!!!
Laukiame tiesioginėje transliacijoje Vasario 2d. 14.00 val. Rūdiškių kultūros centro ir Rūdiškių seniūnijos bendruomenės centro facebook paskyrose. Kiekvienas galėsite pasidaryti kaukę ir savam šeimos rate, saugiai – Žiemą iš kiemo varyti!!!
Virtuali edukacija Rūdiškių kultūros centro ir Rūdiškių seniūnijos bendruomenės centro facebook paskyrose! 
https://www.facebook.com/rudiskiubendruomene
https://www.facebook.com/rudiskiukc
 
Per Užgavėnes tradiciškai dirbami tik lengvi darbai, gaminamas maistas bei sočiai valgoma, pramogaujama. Liaudyje sakoma, jeigu sunkiai per Užgavėnes dirbsi, tai „per visus metus nebus poilsio, nepabaigsi darbų”.
Žmonės ruošdavosi Užgavėnėms: rūpinosi kostiumais bei kaukėmis, iki šventės skubėdavo pabaigti sunkesnius ūkio darbus, išsikulti javus – sakydavo, jeigu patingėsi, pelės sukapos. Ypač daug nelaimių galinčios prisišaukti verpiančios moterys: kirmys mėsa, rūdimis apsitrauks linai, siūlai ir drobulės ir t. t. Užgavėnių dienai atėjus priešpiet gamino valgius, taisėsi drabužius, o popiet jau ir pati šventė bei linksmybės prasidėdavo. Anksčiau kai kuriuos net iš darbo anksčiau išleisdavo. Būta ir manančių, kad per Užgavėnes valgyti reikia 9 patiekalus!Rūdiškių seniūnijos bendruomenės centro ir Rūdiškių kultūros centro informacija
Skip to content