Meniu Uždaryti
  •  

Folkloro ansamblis „Diemedis“ Lietuvos šimtemečio dainų šventėje

 

Simboliniu ugnies įžiebimu sostinės širdyje – Katedros aikštėje – liepos 3 d. prasidėjo Dainų šventės Folkloro diena „Didžių žmonių žemė“. Apie žmones – nuo istorinių asmenybių iki tautosakos rinkėjų, pateikėjų, nuo paprastų, dorų, darbščių, šviesių iki Tėvynei besiaukojančių – savo programose pasakos šventės dalyviai. Svarbiausias dienos akcentas – visus suvienijantis šventinis koncertas „Greta milžinų“ ir vakaronės šėlsmas.

Liepos 3 d. 10 val. ryto Katedros aikštėje ugnies įžiebimo apeiga paskelbė Folkloro dienos pradžią. Bernardinų sode, Pilių teritorijoje šurmuliavo, muzikavo, šoko ir dainavo per 6 tūkstančius folkloro atlikėjų. Tarp jų buvo ir mūsų – Rūdiškių kultūros centro folkloro ansamblis „Diemedis“ (vad. Dalė Žalpienė)

Visą dieną žiūrovai ne tik galėjo stebėti specialiai šventei parengtas turiningas folkloro ansamblių programas, bet ir buvo kviečiami drauge pasidainuoti, pasišokti, žaisti ir varžytis, šio bei to išmokti – pavyzdžiui, senoviniu būdu įkurti ugnį.

15 val. Katedros aikštėje kiekvienas savo garsu ir vienu metu visi drauge sugaudė net 60 varpų – Lietuvos žmogui, dangui ir žemei. Po savo krašto varpą į sostinę pakviestos atgabenti visos šalies savivaldybės. Unikaliems, krašto istoriją menantiems varpams eksponuoti aikštėje bus pastatyta speciali konstrukcija.

Šventę vainikavo koncertas Katedros aikštėje „Greta milžinų“. Atsispyrus nuo padavimų apie kalnus supylusius milžinus, koncertas pasakojo apie žmones – besistiebiančius, siekiančius didumo savo veiklomis, šeimose diegiančius pagarbą praeičiai, gamtai, žemei, šeimai, žmonėms ir Tėvynei. Dainos ir pasakojimai priminė ir pagerbė mūsų šviesuolius – tradicijų perdavėjus, knygnešius, daraktorius, taip pat karius, partizanus, valstybės kūrėjus ir atkūrėjus.

Tikrąjį džiaugsmą ir šventę buvo galima pajusti drauge dainuojant ir šokant. 

Folkloro ansamblis „Diemedis“ dėkoja Rūdiškių kultūros centrui, Trakų rajono savivaldybei už palaikymą, Lietuvos Nacionaliniam kultūros centrui už kvietimą ir visiems klausytojams už tai kad girdi tai, ką norime pasakyti. 

 

 

 

Rūdiškių kultūros centro ir Nacionalinio kultūros centro informacija

    

 

 

Skip to content